Forum Cleaners Team
Witamy na forum C.T.
FAQ
Szukaj
Rejestracja
Profil
Użytkownicy
Grupy
Galerie
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj
Forum Forum Cleaners Team Strona Główna
->
KOSZ
Napisz odpowiedź
Użytkownik
Temat
Treść wiadomości
Emotikony
Więcej Ikon
Kolor:
Domyślny
Ciemnoczerwony
Czerwony
Pomarańćzowy
Brązowy
Żółty
Zielony
Oliwkowy
Błękitny
Niebieski
Ciemnoniebieski
Purpurowy
Fioletowy
Biały
Czarny
Rozmiar:
Minimalny
Mały
Normalny
Duży
Ogromny
Zamknij Tagi
Opcje
HTML:
TAK
BBCode
:
TAK
Uśmieszki:
TAK
Wyłącz HTML w tym poście
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
Kod potwierdzający: *
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Skocz do:
Wybierz forum
Airsoft
----------------
Treningi-Strzelanki
Imprezy
Fotki ze strzelanek
Rekrutacja
Komis
Zbrojownia
Ogłoszenia publiczne
Między nami żołnierzami
----------------
Zaprzyjaźnione drużyny
Czarna lista
Taktyka Czarna
Taktyka Zielona
Problemy z bronią/Warsztat/Zrób to sam
O nas
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur
Off-topic
----------------
Humor :)
Fotki w cywilu
KOSZ
shout box
----------------
Przegląd tematu
Autor
Wiadomość
AdRain
Wysłany: Sob 0:07, 13 Sty 2007
Temat postu:
noom.. w sumie to ja tu dużo nie pisałem, więcej suzkałem, segregowałem, ustawiałem zdjęcia, kodowałem
to trzeba przeczytać.. zaraz zajme sie innymi działami
Se-bool
Wysłany: Sob 0:03, 13 Sty 2007
Temat postu:
o0 Słowa uznania dla Ciebie i twoich chęci. Dzięki za te jakże ważne informacje :]
AdRain
Wysłany: Pią 23:51, 12 Sty 2007
Temat postu: PATROL (a raczej formacja)
Niedługo... te informacje znajdą się na stronie, ale póki czas
czas napisać coś na forum:
PLUTONOWE FORMACJE PATROLOWE ostatnia aktualizacja: 01-07-2005
Celem każdego d-cy patrolu jest doprowadzenie patrolu do celu, wykonanie zadania oraz odejście od celu unikając wykrycia patrolu. Każdy zostawiony ślad, wykryty ruch lub hałas pozwoli wyszkolonemu przeciwnikowi szybkie zlikwidowanie patrolu.
Aby pomóc patrolowi w wykonywaniu zadań, wysoki poziom osobistego kamuflażu, krycia i umiejętności musi być posiadany przez wszystkich członków patrolu. D-cy musza planować ćwiczenia w taki sposób aby były realistyczne, trudne a zarazem interesujące. Ćwiczenia najpierw powinny skupiać się na umiejętnościach indywidualnych, później w małych grupach kończąc na zaawansowanych ćwiczeniach grupowych. 60% ćwiczeń powinno odbywać się w nocy i podczas złych warunkach pogodowych.
Pluton składający się z 3 drużyn, może poruszać się w terenie przyjmując następujące formacje:
1. 1 sekcja naprzód
2. 2 sekcje naprzód
3. Tyraliera
4. Kolumna
1 sekcja naprzód. W przypadku kontaktu dwie sekcje są w rezerwie
2 sekcje naprzód. Pluton pokrywa większy teren. W przypadku kontaktu dysponuje większą siłą ognia ale mniejsza zdolnością manewru.
Tyraliera, lub 3 sekcja naprzód. Pokrywa największy front, ale w przypadku kontaktu z przeciwnikiem nie pozwala na duże pole manewru.
Kolumna. Najłatwiejsza formacja do kontrolowania i nawigacji. Jest stosowana najczęściej. W przypadku kontaktu pozwala na największy manewr. Formacja stosowana w nocy i przy ograniczonej widoczność. w przypadku kontaktu z przeważającymi siłami wroga łatwo można oderwać sekcję w kontakcie.
Należy zauważyć że sekcja dowodzenia nigdy nie przemieszcza się indywidualnie, zawsze powinna utrzymywać się w środku ogólnej formacji.
Niezależnie od formacji patrolowej plutonu, każda z drużyn może zastosować inną formację indywidualną. Na przykład, pluton przemieszcza się w kolumnie, pierwsza drużyna może poruszać się strzałą, a druga i trzecia szykiem otwartym.
Odstęp pomiędzy drużynami może wynosić od 20 metrów w terenie zamkniętym do 150m w otwartym. Przemieszczanie jest płynne, po przyjęciu formacji, patrol porusza się ze stałą prędkością dyktowaną przez d-cę. Prowadząca drużyna musi być na tyle wysunięta do przodu aby podczas nawiązania przez nią kontaktu, pozostałe drużyny nie znalazły się również pod obstrzałem. Taki odstęp daje d-cy plutonu pole do manewru i możliwość zaatakowania przeciwnika z flanki lub do oderwania się od przeciwnika, używając siły ognia pozostałych drużyn aby wyciągnąć drużynę w kontakcie spod ognia.
Kiedy kontakt jest pewny, jak na przykład podczas wymuszenia przejścia przez teren okupowany przez przeciwnika technika poruszania jest inna. Oddział przyjmuję najdogodniejszą pozycję do prowadzenia ognia na wprost jaką jest tyraliera. Odstęp jest dyktowany szerokością celu lub ugrupowania przeciwnika. Jeżeli jest czas to wtedy wszystkie drużyny przyjmują tą formacje. W przeciwnym przypadku robią to dwie drużyny prowadzące. Przemieszczenie się następuje skokami, żabką lub gąsienicą.
Pierwsza drużyna przemieszcza się 10-30 metrów i ubezpiecza. Dobija do niej druga i cykl się powtarza. Trzecia drużyna kontroluje tyły oraz flanki, i jest gotowa do udzielenia natychmiastowego wsparcia.
Indywidualnie, w drużynach również odbywają się skoki. To znaczy że nie wszyscy żołnierze w pierwszej drużynie równocześnie posuwają się naprzód, ale w swoich wydzielonych grupach ogniowych.
Działanie podczas ograniczonej widoczności
Oddział musi zachować zdolność bojową w każdych warunkach, szczególnie podczas ograniczonej widoczności. Z reguły bezgwiezdna noc najczęściej powoduje ograniczoną widoczność, jak i również bardzo gęsta roślinność oraz mgły i dym. Formacją zapewniającą maksymalną kontrolę nad oddziałem w takich warunkach jest szereg z odpowiednim odstępem pomiędzy żołnierzami. Skauci powinni w tych warunkach wykorzystywać urządzenia noktowizyjne. Prędkość poruszania musi być również odpowiednio zmniejszona do panujących warunków.
Kontrola Plutonu
Poniższy schemat demonstruje podstawowe linie kontroli w plutonie w przypadku formacji "1 sekcja naprzód". D-ca przemieszcza się na centralnej linii marszu. Koordynuje cały pluton za pomocą sygnałów patrolowych przekazywanych przez poszczególnych żołnierzy. NA schemacie zaznaczono tylko przybliżone, schematyczne linie kontroli w celach edukacyjnych. W praktyce są one znacznie bardziej skomplikowane. Przekazywanie sygnałów patrolowych przez każdego żołnierza jest niezmiernie ważne.
fora.pl
- załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by
phpBB
© 2001, 2002 phpBB Group
Arthur Theme
Regulamin